ZEYTİN EZMESİ NASIL YAPILIR

zeytin ezmesi nasıl yapılır

Evde Zeytin Ezmesi Nasıl Yapılır

Bu yazımızda Çocuklara zeytini sevdiren ve LOVİDA’ nın gurme lezzetlerinden olan yeşil zeytin ezmesi tarifini sizlerle paylaşacağız.

Gurme Lovida Lezzetleri

zeytin ezmesi nasıl yapılır
zeytin ezmesi nasıl yapılır

Hazırlanışı oldukça kolay olan zeytin ezmesini evde yapmak fazla vaktinizi almayacak. Tek sorun çekirdeksiz yeşil zeytin. Bunun için isterseniz herhangi bir yeşil zeytinin çekirdeklerini siz çıkartın ve kullanın. İstemezseniz bizi arayın size çekirdeksiz Domat cinsi iri boy yeşil zeytin yada Ayvalık Yeşil zeytin yollayalım. Tercih sizin.

Malzemeler

500 gr çekirdeksiz yeşil zeytin

50 gr çiğ badem

1 diş sarımsak

Kırmızı toz biber (2 çay kaşığı)

Kekik (2 çay kaşığı)

Kimyon (1 çay kaşığı)

Taze Fesleğen

Tuz (isteğe bağlı)

Naturel Sızma Ayvalık Zeytinyağı

Zeytin Ezmesi Hazırlanışı

Tüm malzemeleri bir mutfak robotuna doldurun. Önce alta 2-3 yemek kaşığı kadar sızma zeytinyağı koyun, üzerine çekirdeksiz zeytinleri ilave edin. Dilediğiniz miktarda baharat ilavesi yaptıktan sonra bir büyük diş sarımsakla beraber taze fesleğeni de ekleyerek tüm malzemeyi robottan geçirin. Püre haline gelene kadar parçalayın. Yeşil zeytin ezmenizin kıvamı size kalmış, dilerseniz biraz parçacıklı dilerseniz daha püre kıvamında bırakabilirsiniz.

Hazırladığınız yeşil zeytin ezmesini kavanoza alıp buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Oda sıcaklığında 5-10 dk bekletmenizi ve daha sonra servis yapmanızı tavsiye ederiz. Hazırladığınız bu ezmeyi aperatif olarak, kraker üzerinde veya herhangi bir peynir yanında kullanabilirsiniz. Veya dilerseniz peksimet, kızarmış ekmek vs. üzerinde de tüketebilirsiniz.

Afiyet olsun…

Tüm bunlar bana göre değil, uğraşamam diyorsanız. LOVİDA gurme serisi lezzetlerinden birisi olan zeytin ezmesi online olarak satın alabilirsiniz.

LOVİDA AİLE TARIM İŞLETMESİ AYVALIK ZEYTİNYAĞI

Summary
recipe image
Recipe Name
Zeytin Ezmesi Tarifi
Author Name
Published On
Preparation Time
Cook Time
Total Time
Average Rating
51star1star1star1star1star Based on 7 Review(s)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir