LOVİDA ZEYTİNYAĞLARI

Bir Asırlık Hasat tecrübesi ile IV.Kuşak Zeytincilik yapan bir ailenin mükemmeli arama serüveni...

BUTİK ZEYTİNYAĞI

AİLE TARIM İŞLETMESİ

GELENEKLER & TUTKU

Lovida Aile Tarım İşletmesi olarak bizler, dedelerimizin başlattığı zeytincilik mücadelesini  98 yıldır devam ettiriyoruz.  O zamanların zor şartlarında zeytincilik yaparak geçimlerini sağlayan dedelerimizden sonraki kuşaklar olarak bizler geleneklerimizi unutmadan ancak bilimin ışığında ilerleyerek İyi Tarım Uygulamaları kapsamında zeytincilik yapıyor ve Uluslararası Ödüllere sahip Yüksek Kalitede Soğuk Sıkım Zeytinyağı üretimi yapıyoruz.

Devamı

Lovida Zeytinyağı
Lovida Ayvalık Zeytinyağı

LOVİDA AYVALIK

Türkiye' nin En İyi Zeytinyağlarını Üretiyoruz.

soğuk sıkım zeytinyağı

İŞİMİZE TUTKU İLE BAĞLIYIZ

Lovida Zeytincilik, adını love-ida 'Love' (AŞK) ve 'ida' (KAZDAĞI' nın mitolojideki adı) birleşiminden almıştır. Yani lovida (idaaşkı) anlamına gelmektedir. Zeytin için mükemmel toprak ve iklim koşullarına sahip bir Ülkenin ürettiği zeytinyağının Dünya sıralamasında neden son sıralarda olduğunu sorgulayarak üretim ve üretim stratejilerimizi belirliyoruz.

Bilim ve teknolojinin de bize sunduğu olanaklardan da tam olarak faydalanarak; zeytine ve doğaya saygı duyarak iyi tarım yapmayı, elde ettiğimiz ürünleri en iyi koşullarda Sağlık Bileşenleri Yüksek Zeytin ve Soğuk Sıkım Zeytinyağı haline getirmeyi ve en doğru koşullarda saklayıp paketleyerek Siz Sağlığına Önem veren dostlarımızla buluşturmayı hedefledik.

en iyisi için çok çalışıyoruz

Misyonumuz Sağlık Bileşenleri açısından yüksek Polifenol içeren Kaliteli Soğuk Sıkım Zeytinyağı üretmek ve "En İyi Ayvalık Zeytinyağını" tüm dünyaya tanıtmak. Bunun için tutkuyla çalışıyoruz...

Lovida Zeytincilik olarak; Ayvalık' ın Murateli köyü ve Mutluköy de bulunan yaklaşık 400 dönüm arazimizde bulunan 4.800 adet zeytin ağacımız ile İYİ TARIM uygulamaları kapsamında zeytin ve zeytinyağı üreticiliği yapıyoruz. Kalitemizin göstergesi olan Uluslararası Kalite Ödüllerimiz bizi daha çok motive etmekte ve yolumuza hiç bir şeyden taviz vermeden devam etmemize yardımcı olmaktadır.

ASIRLIK TARİHÇEMİZ

Yunanistan' dan Mübadele ile başlayan ve 1 Asır süren zeytincilik serüvenimiz.

1924

Mübadele

1924 Mübadelesi ile Büyük Dedemiz Yunanistandan bölgeye gelmişler, kendilerine Yunanlılardan kalan zeytin bahçeleri dağıtılmış.

1970

Kadri Bey Dönemi

Büyük Dedemizin vefatından sonra oğlu Kadri Bey, Edremit bölgesinde zeytinciliğe devam etmiş.

2001

Mustafa Bey Dönemi

Dedemiz Kadri Bey vefat edince zeytinciliği değerli babamız Mustafa Bey devam ettirmiştir.

2010

IV. Nesil ve Bizler

Mustafa Bey işleri tamamen çocuklarına bırakarak yeni kuşağın önünü açmış ve zeytinciliği bizlere teslim etmiştir.

2014

Lovida' nın Doğuşu

2014 yılında son kuşak olarak, Lovida Tarım Ürünleri Şirketini kurduk ve üretim, paketleme ve dağıtım ağımızı oluşturduk.

2021

Uluslararası Madalyalar

2020 yılında London IOOC yarışmasından Bronz Madalya. 2021 yılında Japonya JOOP yarışmasından Altın Madalya kazandık.

2022

Bugün

2022 yılına geldiğimizde toplam zeytin işleme kapasitemiz, yıllık 200 ton, yağ kapasitemiz ise 40 ton' a ulaşmış bulunmaktadır.