Bıttım Sabunu Faydaları

bıttım sabunu faydaları

Bıttım Nedir?

Bıttım, Menengiç adıyla bilinen yabani Siirt fıstığının meyvesinden elde edilen bir yağdır. Bu yağ ile yapılan sabuna da bıttım sabunu denir. Bıttım doğal ürünler kategorisinde bulunmaktadır ve yan etkisi bulunmamaktadır. Bıttım sabunu faydaları, özellikle saçları arındırması ve kepeği önlemesi, mantar-egzama gibi hastalıklara iyi gelmesi, antiseptik özelliği ile mikroplardan arındırıcı özelliği olarak sayılabilir.

bıttım sabunu faydaları

Bıttım Sabunu Faydaları Nelerdir?

Bıttım Sabunu, daha önce açıkladığımız gibi saç ve deri ile ilgili problemleri çözme konusunda oldukça etkili bir sabundur. Tamamen doğal bir ürün olan bıttım yağı, aynı kendisi gibi doğal olan zeytinyağı ile birlikte kullanılarak sabun yapılmalıdır. Atık yağlar yada hayvansal yağlar ile birlikte kullanılarak yapılan bıttım sabunu fayda değil zarar getirecektir. Bıttım Sabunu Faydaları;

Mantar Egzama gibi cilt hastalıklarına iyi gelir.

Çok iyi bir saç arındırıcıdır. Kepeklenmeyi önler. Saç beyazlamasını durdurur.

Ciltte oluşan akne ve sivilceleri iyileştirici etki sağlar.

Antiseptik özelliği sayesinde saç ve ciltte bulunan bakteri ve mikropları temizler.

Saçların hızlı uzamasını sağlar.

Peeling etkisi yapar ve cildi temizler.

Sedef hastalıklarına karşı iyileştirici etkisi vardır.

Varislerle mücadele eder.

Ciltte oluşan lekelerle mücadele eder.

Bıttım Sabunu Nasıl Kullanılır?

Bıttım Sabununu hiç bir kimyasal sabun veya şampuanla birlikte kullanmayın. Ayrıca, saç kremi ve bunun gibi ürünlerle de birlikte kullanmamalısınız. Bıttım sabunu kullanımında devamlılık önemlidir. Bir gün bıttım sabunu bir gün şampuan kullanımı yanlış bir uygulamadır. Bıttım sabunu ile saçınızı güzelce köpürtün ve saç diplerinize iyice masaj yapın. Daha sonra saçlarınızı durulayın. Bıttım sabunu düzenli kullanırsanız faydasını kesinlikle göreceksiniz.

Bıttım Sabunu Nereden Alınır

Her sabunda olduğu gibi Bıttım Sabunu da doğru malzemeler kullanılarak doğru tekniklerle üretilmelidir. Kötü yağlar kullanılarak üretilen bıttım sabunu cilt ve saçlara fayda değil zarar verecektir. Bu nedenle Bıttım sabunu alırken dikkat etmenizi öneriyoruz.

Saf zeytinyağı, sabun üretiminin temel hammaddesidir, ancak pahalı bir yağdır. Bir çok sabun üreticisi maliyetleri düşürmek için zeytinyağı yerine atık yağlar ve hayvansal yağlar kullanmaktadır. Bıttım sabunu alırken bunlara dikkat etmenizi ve ucuz sabunları satın almamanızı tavsiye ederiz.

Lovida, bir zeytinyağı üreticisi olarak tüm sabunlarında saf zeytinyağı kullanmaktadır. Sizde saf zeytinyağlı Bıttım Sabunu satın almak isterseniz aşağıda linki kullanabilirsiniz.

Sağlık ve Mutluluk Dileklerimizle

Lovida Aile Tarım İşletmesi Ayvalık

bıttım sabunu faydaları

Bıttım Sabunu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir