%100 ZEYTİNYAĞI SABUNU

% 100 Saf Zeytinyağı Sabunu

Lovida Doğal Zeytinyağı Sabunu

%100 yemeklik zeytinyağından üretilen Doğal Kokulu zeytinyağı sabunu ve Kantaron yağı sabunu çeşitlerimiz, hiç bir renk verici madde ve esans içermemektedir. Yapay kimyasallar ve deterjan türevleri de bulundurmaz. Tüm sabunlarımız Saf Zeytinyağı – Su – kostik dışında hiçbir madde ihtiva etmez. Sıcak kaynatma tekniği (5 bin yıldır uygulanan teknik) ile üretilip doğal dökümle ve kesimle sabun şekli verilir. Ayrıca bir raspalama ve parlatma işleminden geçirilmeden kullanıma sunulur. Sabunlarımız cilde zararlı hiçbir madde içermediği gibi, yumuşatıcı nemlendirici ve iyileştirici  özellikleri bulunmaktadır. Banyo ve saç temizliğinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Birçok sabun üreticisi Doğal adı altında, hayvansal yağlar, kızartma yağları vs gibi ihtiva eden yağlardan ürettikleri sabunları zeytinyağlı sabun olarak piyasaya sürmektedir. Bu nedenle zeytinyağı sabunu alırken % 100 saf zeytinyağı olmasına lütfen dikkat ediniz.

Doğal Sabunlar deri üzerinde tahriş ve sertleşme yapmadığı gibi, yumuşatıcı etkisi vardır. Bunun sebebi, zeytinyağında bulunan gliserolden ayrılan tekli doymamış başta oleik asittir ve optimum oranda Na (Sodyum) bağlarlar. Na’un tahriş edici etkisi azalır. Sabunlaşmayan tekli doymamış yağ asitleri, diğer bitkisel yağlardaki çoklu doymamış yağ asitlerine kıyasla, oksidasyona daha dirençlidir. Bu nedenle gerçek zeytinyağı sabunu kullanmaya özen gösterin.

Lovida Olive / Ayvalık
product image
Lovida
1star1star1star1star1star
Kullanıcı Oyları
5 based on 1 votes
Marka
Lovida Olive
Ürün Adı
Saf Zeytinyağı Sabunu
Fiyat
TRL 35
Stok Durumu
Available in Stock