BİZ KİMİZ

98 YILLIK HASAT TECRÜBESİNE SAHİP IV.KUŞAK ZEYTİNCİLİK SERÜVENİ

Lovida Ayvalık

BUTİK ZEYTİNYAĞI DÜKKANI & AİLE TARIM İŞLETMESİ
1924 yılından bu yana zeytincilik yapan bir ailenin Mükemmel olanı üretme mücadelesi.

Gelenekler & Tutku

Lovida butik zeytinyağı dükkanı olarak bizler, dedelerimizin başlattığı zeytincilik mücadelesini  98 yıldır devam ettiriyoruz.  O zamanların zor şartlarında zeytincilik yaparak geçimlerini sağlayan dedelerimizden sonraki kuşaklar olarak bizler geleneklerimizi unutmadan ancak bilimin ışığında ilerleyerek İyi Tarım Uygulamaları kapsamında zeytincilik yapıyor ve Uluslararası Ödüllere sahip Yüksek Kalitede Soğuk Sıkım Zeytinyağı üretimi yapıyoruz.

İşimize Tutkuyla bağlıyız..

Bilim ve teknolojinin de bize sunduğu olanaklardan da tam olarak faydalanarak; zeytine ve doğaya saygı duyarak iyi tarım yapmayı, elde ettiğimiz ürünleri en iyi koşullarda Sağlık Bileşenleri Yüksek Zeytin ve Soğuk Sıkım Zeytinyağı haline getirmeyi ve en doğru koşullarda saklayıp paketleyerek Siz Sağlığına Önem veren dostlarımızla buluşturmayı hedefledik. Lovida Zeytincilik, adını love-ida 'Love' (AŞK) ve 'ida' (KAZDAĞI' nın mitolojideki adı) birleşiminden almıştır. Yani lovida (idaaşkı) anlamına gelmektedir. Zeytin için mükemmel toprak ve iklim koşullarına sahip bir Ülkenin ürettiği zeytinyağının Dünya sıralamasında neden son sıralarda olduğunu sorgulayarak üretim ve üretim stratejilerimizi belirliyoruz. Misyonumuz Sağlık Bileşenleri açısından yüksek Polifenol içeren Kaliteli Soğuk Sıkım Zeytinyağı üretmek ve "En İyi Ayvalık Zeytinyağını" tüm dünyaya tanıtmak. Bunun için tutkuyla çalışıyoruz...   Lovida Zeytincilik olarak; Ayvalık' ın Murateli köyü ve Mutluköy de bulunan yaklaşık 400 dönüm arazimizde bulunan 4.800 adet zeytin ağacımız ile  İYİ TARIM uygulamaları kapsamında zeytin ve zeytinyağı üreticiliği yapıyoruz. Kalitemizin göstergesi olan Uluslararası Kalite Ödüllerimiz bizi daha çok motive etmekte ve yolumuza hiç bir şeyden taviz vermeden devam etmemize yardımcı olmaktadır.   Saygılarımızla

Butik Ayvalık Zeytinyağı Dükkanı & Aile Tarım İşletmesi

Lovida Zeytincilik / Ayvalık

Tarihçemiz

1924

1924 Mübadelesi ile Büyük Dedemiz Yunanistandan bölgeye gelmişler, kendilerine Yunanlılardan kalan zeytin bahçeleri dağıtılmış.

1970

Büyük Dedemizin vefatından sonra oğlu Kadri Bey, Edremit bölgesinde zeytinciliğe devam etmiş.

2001

Dedemiz Kadri Bey vefat edince zeytinciliği değerli babamız Mustafa Bey devam ettirmiştir.

2010

Mustafa Bey işleri tamamen çocuklarına bırakarak yeni kuşağın önünü açmış ve zeytinciliği bizlere teslim etmiştir.

2014

2014 yılında yeni kuşak olarak, Lovida Tarım Ürünleri Şirketini kurarak ve üretim, paketleme ve dağıtım ağımızı oluşturduk.

2021

2020 yılında London IOOC yarışmasından Bronz Madalya. 2021 yılında Japonya JOOP yarışmasından Altın Madalya kazandık.

2022

2022 yılına geldiğimizde toplam zeytin işleme kapasitemiz, yıllık 250.000 kg, yağ kapasitemiz ise 40.000 kg a ulaşmış bulunmaktadır.

Lovida

Ayvalık Mağazamız

Ayvalık Zeytinyağı Ayvalık Zeytinyağı Doğal Gıdalar 266 312 33 63 Atatürk Blv.68, Ayvalık Balıkesir
4.8 out of 5 stars - 78 votes
ayvalık zeytinyağı
©2014 LovidaOlive-Lovida Tarım Ürünleri San. ve Tic.Ltd.Şti.
ayvalık zeytinyağı